Jaunums – spēle “Pirmā palīdzība”

fotografijas9Biedrība “LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA” informē, ka pateicoties Liepājas pilsētas domes atbalstam, projekta “Pirmās palīdzības dienas Liepājā” ietvaros, ir izveidota spēle “Pirmā palīdzība”.

Spēle ir unikāla, jo veidota, analizējot Latvijas Republikā pieņemtās “Pirmās palīdzības sniegšanas apmācību programmas vadlīnijas” un izvērtējot dažādu valstu pieredzi pirmās palīdzības sniegšanas prasmju apguvē. Lai izveidotu spēles pamatu, tika analizēti arī dažādi spēļu veidi. Meklējot labāko risinājumu, sākotnēji tika izveidots spēles makets, tad tas tika testēts, iesaistot gan spēlētājus, gan vadītājus, gan novērotājus. Pēc spēles izmēģināšanas procesa tika veikta spēles dalībnieku aptauja, apkopoti vērtējumi.

Spēles kopējais laukums ir 5,76 m2. Spēle veidota, lai to viegli varētu pārvietot, kā arī izmantot dažāda izmēra klašu telpās un āra apstākļos. Atkarībā no spēles dalībnieku skaita, vecuma un zināšanām, var variēt arī spēles uzdevumus, padarot spēli ilgāku vai sarežģītāku. Spēles uzdevumi veidoti, lai dalībnieki varētu darboties gan praktiski, gan teorētiski pirmās palīdzības jautājumos. Bērniem šķiet ļoti saistošs lielais spēles laukums.

Tā kā esam guvuši pozitīvas atsauksmes no klašu audzinātājām, tad arī pēc projekta noslēguma turpināsim sadarbību ar Liepājas izglītības iestādēm, vadot mācību nodarbības par pirmās palīdzības sniegšanu.

Mūsu mērķis ir palielināt to bērnu un jauniešu skaitu Liepājā, kuri būs apguvuši elementāras zināšanas pirmās palīdzības sniegšanā, un popularizēt pirmās palīdzības sniegšanu kā katra cilvēka pamatpienākumu.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s